A A A

Wykonawcy koncertów

Pianiści (398)


Adamowski Juliusz

Polska

Pianista, pedagog, prelegent i działacz muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu po studiach pianistycznych pod kierunkiem prof. Włodzimierza Obidowicza.

Andrushchak Marta

Ukraina

W 2007 roku ukończyła w Lwowską Państwową Akademię Muzyczną. W 2009 r. odbyła pod kierunkiem prof. Andrzeja Jasińskiego staż w Akademii Muzycznej w Katowicach w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

Bae John

 

Południowa Korea

Banasik Piotr

Piotr Banasik laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych, adiunkt Akademii Muzycznej w Katowicach.

Baron Aleksandra

Polska

Aleksandra Baron jest studentką V roku Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiuje pod kierunkiem prof. Hanny Kryjak.

Bidny Ada

Polska

Chen Ruei-Bin

Taiwan, Austria

Choi Yeun Hee

Korea Poł.

Chung Elaine

Korea Poł.

Deliyska Dora

Bułgaria

Depta Oktawia

Polska,Niemcy

Domańska Joanna

Polska

Polska pianistka i pedagog. Studiowała w Akademii Muzycznej w Krakowie u prof. Jana Hoffmana i w Akademii Muzycznej w Katowicach u prof. Andrzeja Jasińskiego.

Dombrovsky Pavel

Rosja

laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych, profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej im. Gniessinych

Dubé Jean

Francja

Dynak Zofia

Polska

Dyplomantka Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Laureatka międzynarodowych konkursów pianistycznych. Koncertowała w wielu miastach Polski, w Niemczech, Anglii, Francji oraz we Włoszech.

Ehara Sho

Japonia

Fedorova Anna

Ukraina

Należy do wyróżniających się w świecie młodych pianistek. Urodziła się w muzycznej rodzinie w Kijowie; od bardzo młodego wieku prezentowała wrodzoną muzyczną dojrzałość i zdumiewające możliwości techniczne.

Fräki Sonja

Finlandia

Sonja Fräki ur. w 1977 r. w Helsinkach. Ukończyła studia pianistyczne pod kierunkiem prof. Teppo Koivisto w Akademii Muzycznej im. J. Sibeliusa w Helsinkach (2002), gdzie od roku 2006 jest na studiach doktoranckich i realizuje doktorat poświęcony muzyce fortepianowej Aho Kalev.

Fukami Madoka

Francja/Japonia

Gallardo Carlos

Hiszpania

Urodozny w Hiszpanii, studiował w Akademii Muzycznej w Budapeszcie oraz w Królewskim Konserwatorium Muzycznym w Madrycie. Jego głównymi nauczycielami byli Kálman Dráfi, Joseph Colom, Carmen Deleito, Lazar Berman, Ronald Turini, Robin McCabe, Jean Paul Sevilla, Dimitri Bashkirov, Boris Zarankin oraz Robin Wood.

Godziński Arkadiusz

Polska

Laureat konkursów pianistycznych,

członek "GODZIŃSKI PIANO DUO"

Godziński Sebastian

Polska

laureat konkursów pianistycznych,

członek "GODZIŃSKI PIANO DUO"

Guja Anna

Polska

Gulyak Sofya

Rosja

Jedna z najwybitniejszych współczesnych pianistek

Hisako Hirata

Japonia

Uczyła się gry na fortepianie od czwartego roku życia. Urodzona w Japonii, po przybyciu w 2005 r. do Francji debiutowała w Salle Cortot w Paryżu i zagrała we Francji szereg recitali fortepianowych w tym recital w ramach Festiwalu "Nuits de la Citadelle" w Sisteron, który odbił się znacznym echem prasowym.

Hoang Dong Fryderyk

Pol., Wietnam

Holeksa Hanna

Polska

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, po studiach piani-stycznych pod kierunkie profesora Andrzeja Jasińskiego. Studia uzupełniające odbyła w Bern w Szwajcarii, u Tomasza Herbuta.

Horie Yoko

Japonia

Indjic Eugen

Francja, USA

 

Jasiński Andrzej

Polska

Andrzej Jasiński studiował fortepian w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem  Władysławy Markiewiczówny (dyplom z wyróżnieniem - 1959). W latach 1960-61 uzupełniał studia w Paryżu u Magdy Tagliaferro.

Jungowski Łukasz

Polska

Pianista, ur. w Bielawie w roku 1978, student studiów podyplomowych Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie doskonali swoje umie jętności pod kierunkiem adiunkta Zbigniewa Faryniarza.

Kamieniak Tomasz

Tomasz Kamieniak pianista, kompozytor. Studia pianistyczne ukonczył w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem prof. Joanny Domanskiej. Umiejętności pianistyczne rozwijał również w Hochschule für Musik "Franz Liszt" w Weimarze pod kierunkiem Rolf Dieter-Arensa oraz na Studiach Podyplomowych w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie Zbigniewa Raubo. Uczestniczył m. in. w Kursie Mistrzowskim w Weimarze u Konstantina Scherbakova oraz doskonalił warsztat pianistyczny pod kierunkiem Lesliego Howarda.

Kierc Rozalia

Polska

16-letnia laureatka ponad 20 międzynarodowych i krajowych konkursów pianistycznych, uczennica prof. Stefana Wojtasa w PSM II st. im. W. Żeleńskiego

 

 

Kobyliński Rafał

Polska.

Urodził się w 1989 r. w Wałbrzychu. Ukończył studia pianistyczne pierwszego stopnia u prof. Hanny Kryjak w Akademii muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Obecnie kształci się pod kierunkiem prof. Zbigniewa Faryniarza w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu

Komarow Aleksiej

Rosja

Koncertuje jako solista (recitale i koncerty symfoniczne w Japonii, Kazachstanie, Niemczech, Polsce, Rosji, Słowenii i we Włoszech. Był jurorem pierwszej i drugiej edycji konkursów dla młodych pianistów "Chopin's Golden Ring" w Radovljicy (Słowenia - 2005, 2006).

Kortus Jacek

Polska

Urodził się w 1988 roku w Poznaniu. Od 9 lat kształci się w zakresie gry na fortepianie pod kierunkiem prof. Waldemara Andrzejewskiego - aktualnie w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Koss Violetta

USA/Polska

Krówka Dobrochna

Polska

Urodzona w 1986 r. w Krakowie. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła u prof. Janiny Garści. Aktualnie studiuje na II roku Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem prof. Stefana Wojtasa.

Kudo Rachel

USA /Japonia

Lantos István

Węgry

Należy do tych najświetniejszych pianistów węgierskich, którzy w latach siedemdzie-siątych zaskoczyli swoimi umiejętnościami profesjonalnymi melomanów i krytykę muzycz- ną wielu krajów.

Li Jiayi

 

Chiny

Lin Xiumin

Singapur

Lipiak Anna

Polska

ur. w 1992 r. laureatka wielu konkursów pianistycznych. „Jej grę cechował piękny dźwięk, kontrola pedalizacji i frazowania oraz naturalna, poetycka muzykalność” (fragm. recenzji w  Giornale di Brescia).

Lux Erika

Niemcy

Urodziła się w Budapeszcie, publiczne koncerty rozpoczęła już w 5 roku życia. Kiedy miała 12 lat, wykonała Koncert fortepianowy F-dur KV 459 W. A. Mozarta.

Mantani Eri

Japonia

Urodzona w 1982 w Osace (Japonia). Absolwentka Tokyo Geijutsu Daigaku (Uniwersytetu Sztuki) w Tokio (2007). Obecnie studiuje w ramach stypendium Fundacji Yamaha w Wyższej Szkole Muzyki i Teatru w Rostocku (Niemcy) pod kierunkiem prof. Bernda Zacka.

Marcinkowska Joanna

Joanna Marcinkowska, doktor  habilitowany  sztuki muzycznej i profesor nadzwyczajny Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu należy do czołowych pianistów polskich.

Marut Tomasz

Polska

Absolwent (z wyróznieniem) Akademii Muzycznej we Wrocławiu, laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych, kandydat  (po I eliminacjach) do XVIII Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 2021 r.

 

Michalski Michał

Polska

 

Doktorant Akademii Muzycznej we Wrocławiu, gdzie studiuje pod kier. profesora nadzw. dra hab. Pawła Zawadzkiego, laureat konkursów pianistycznych

Minkstimas Edvinas

USA

Minkstimas jest uważany za jednego z najlepszych młodych pianistów. Recenzenci podkreślają jego profesjonalną technikę pianistyczną i siłę ekspresji oraz bogaty repertuar.

Mroczek-Szlezer Danuta

Polska

Pianistka solistka i kameralistka. Profesor Akademii Muzycznej w Krakowie.

Nehring Szymon

Szymon Nehring jest jednym z najbardziej utalentowanych i obiecujących pianistów młodego pokolenia w Polsce.

Niemczuk Grzegorz

Polska

"Zdolny, muzykalny bardzo, ma dużo do powiedzenia w pianistyce, ma dużo do powiedzenia w chopinistyce, ma urok jego granie, a szkoła pianistyczna nieskazitelna. Brawo, brawo!" (Bogusław Kaczyński dla CTV po występie na Festiwalu "Ave Maria" w Czeladzi, maj 2010).

Ogawa Eiko

Japonia

Olejniczak Janusz

Polska

Urodzony we Wrocławiu, studiował w Warszawie i Łodzi pod kierunkiem prof. Luizy Zalewskiej, Ryszarda Baksta i Zbigniewa Drzewieckiego, w Paryżu w klasie Konstantego Schmaelinga i w Szwajcarii u Witolda Małcużyńskiego.

Ono Maiko

Japonia

Orlow Piotr

 

Polska

Orłowiecki Aleksiej

Rosja

wybitny pianista, pedagog, kompozytor i dyrygent, od 1990 roku corocznie uczestniczący w różnych formach działalności Towarzystwa im. F. Liszta, Członek honorowy TiFL.

Owczarz Jerzy

Polska

Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu po studiach w klasie fortepianu prof. Zbigniewa Faryniarza. Działalność artystyczną łączy z pracą pedagogiczną i naukową oraz z działalnością organizatorską w zakresie popularyzacji muzyki.

Pabich Maciej

Polska

Absolwent (1997) i aktualnie Profesor, Akademii Muzycznej w Poznaniu. Laureat konkursów pianistycznych. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną w kraju i za granicą.

Pabich Renata

Polska

Ukończyła studia pianistyczne pod kierunkiem prof. Bogumiła Nowickiego w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Działalność artystyczną łączy z pracą pedagogiczną w macierzystej uczelni.

Park Mi-Jung

Korea Poł.

Pałosz Jakub

Polska

 

Poliykov Oleksandr

Ukraina

Koncertował w Austrii Holandii, Niemczech, Polsce Rosji, Słowacji, na Ukrainie, we Włoszech i w USA. Ostatnio zagrał oba koncerty fortepianowe Liszta z Newton Symphony Orchestra pod batutą Jamesa Orent.

Radziwonowicz Karol

Polska

Wybitny i wszechstronny pianista, wykształcony w Polsce i USA. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w Warszawie u ojca Henryka Radziwonowicza, a kontynuował u Aleksandry Sosnowskiej i Barbary Muszyńskiej. Następnie, jako stypendysta fundacji Fulbright'a, doskonalił swe umiejętności w Indiana University School of Music w Bloomington, USA - pod kierunkiem wybitnego pianisty-pedagoga Georgy Sebok'a.

Raubo Zbigniew

Profesor Akademii Muzycznej w Katowicach, laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych: im F. Busoniego w Bolzano (1991), im F. Liszta w Utrechcie (1992-jak dotąd jest jedynym polskim laureatem tego prestiżowego Konkursu)

Rydel Paweł

Polska

Gdański pianista wykształcony w rodzinnym mieście pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i prof. Waldemara Wojtala. Obecnie pracuje jako adiunkt w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

Rzeszutek Michalina

Polska - od 2021 r. występuje pod nazwiskiem Michalina Kociołek

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie prof. Zbigniewa Faryniarza. Laureatka konkursów pianistycznych.

Różański Piotr

Polska

Urodzony w 1989 roku w Krakowie. Ukończył POSM II st. im. F. Chopina w Krakowie, w kl. fortepianu mgr Ewy Kinczewskiej-Stachowicz. Obecnie studiuje na III roku Akademii Muzycznej w Krakowie pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń.

Salyutow Roman

Rosja / Niemcy

pianista, dyrygent, muzykolog i organizator życia muzycznego. Jego bogata działalność artystyczna obejmuje występy solistyczne, kameralne i symfoniczne na terenie Austrii, Litwy, Szwajcarii, Polski, Węgier, Włoch, USA, Japonii, Australii i Nowej Zelandii.

Sałajczyk Piotr

Polska

wszechstronny i kreatywny pianista, występujący jako solista oraz kameralista.

Shanskova Anastasiya

Ukraina

Koncertowała (solo i z orkiestrami symfonicznymi) w różnych miastach Ukrainy i Polski.Jest laureatką siedmiu międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Sikorska-Wojtacha Monika

Polska

Studia pianistyczne rozpoczęła w PWSM w Łodzi w klasie prof. Władysława Kędry, a ukończyła w PWSM w Katowicach w klasie prof. Bolesława Woytowicza w 1972 roku. Jest laureatką ogólnopolskich konkursów pianistycznych i VII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku.

Sikorski Marcin

Polska

Wielokrotnie był nagradzany jako najlepszy pianista podczas międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów skrzypcowych, był oficjalnym pianistą wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Wśród uczestników, którym towarzyszył są m. in. laureaci najwyższych nagród na Międzynarodowych Konkursach im. H. Wieniawskiego w Poznaniu

Sikorski Marcin

Polska

Wielokrotnie był nagradzany jako najlepszy pianista podczas międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów skrzypcowych, był oficjalnym pianistą wielu międzynarodowych konkursów skrzypcowych. Wśród uczestników, którym towarzyszył są m. in. laureaci najwyższych nagród na Międzynarodowych Konkursach im. H. Wieniawskiego w Poznaniu

Sołowiew Stanisław

Rosja

Urodzony w 1979 r. Absolwent Państw. Konserwatorium w Sankt Petersburgu (dyplom 2003), gdzie kształcił się pod kierunkiem prof. Alexandra Sandlera.

Szczepański Michał

Polska

Urodził się w 1974 r. w Warszawie. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w 1980 roku w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. K. Szymanowskiego we Wrocławiu u prof. Janiny Butor.

Szlezer Marek

(ur. 1981) jest jednym z najczęściej koncertujących polskich pianistów młodego pokolenia. Jego karierę zainicjowało zdobycie w wieku lat 12 Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Rzymie.

Szymczak Gracjan

Polska

Urodził się w 1986 r. we Wrocławiu. Naukę gry na fortepianie rozpoczął w siódmym roku życia w Zespole Szkół Muzycznych w Wałbrzychu. W 2004 r. ukończył Państwowe Liceum Muzyczne we Wrocławiu w klasie Michała Szczepańskiego.

Taraszova Krisztina

Węgry

Urodzona w 1985 r. w Beregowie (Ukraina). Studentka Akademii Muzycznej im. F. Liszta w Budapeszcie, gdzie kształci się pod kierunkiem prof. Istvana Lantosa i Istvana Gulyasa.

Tatarski Andrzej

Polska

Przez wiele lat prowadził klasę fortepianu w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego Poznaniu. Od szeregu lat prowadzi intensywną działalność artystyczną jako solista i kameralista. Występował w wielu krajach Europy, Ameryki i Azji

Titova Kateryna

Ukraina / Niemcy

Laureatka pierwszych i drugich nagród na 20 międzynarodowych konkursach pianistycznych.

Ura Sawako

Japonia

Waleczek Wojciech

Polska,

laureat szeregu konkursów pianistycznych, to polski artysta prowadzący od ponad dwudziestu lat szeroko zakrojoną działalność koncertową w 21 krajach Unii Europejskiej, a także w Szwajcarii, Bośni i Hercegowinie, Mołdawii, Białorusi, Rosji, Kazachstanie, Jordanii, Palestynie, Algierii, Turcji, Iranie, Iraku, Tunezji, Kanadzie, Japonii, Argentynie oraz w USA.

Wenger Sarah

Szwajcaria

Yu Lu-Hui

Tajwan

Zaleska Natalia

Polska.

Urodziła się w 1997r. w Gdańsku. Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych w Hiszpanii, Niemczech, Polsce oraz Rosji.

 

Łuniow Andrij

Andrij Łuniow ur. 1988 r. w Kijowie (Ukraina), absolwent (2011) Narodowej Akademii Muzycznej w Kijowie, gdzie kształcił się pod kierunkiem Zasłużonej Artystki Ukrainy Natalii Gridniewej.

Laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych.

Świgut Aleksandra

Polska

Laureatka konkursów pianistycznych. Doktorantka Akademii Muzycznej w Gdańsku.

Świtoń Piotr

Polska

Naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku 7 lat w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im Karola Szymanowskiego we Wrocławiu, gdzie jego nauczycielkami były Alicja Blachno-Kisiel i Marianna Nykiel- Krakowczyk.